Gönderen Konu: Forum Kuralları - Önemli  (Okunma sayısı 769 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  נυѕтιcє

 • *
 • İleti: 437
 • Konu: 331
 • Nerden: Kırkağaç
 • Puan +1000/-5
 • Cinsiyet: Bay
 • "Adalet"
  • Profili Görüntüle Kırkağaç Forum
 • Çevrimdışı
Forum Kuralları - Önemli
« : 27 Mayıs 2017, 17:28:17 »
1-) Forum yöneticileri her ne kadar kural dışı materyalleri zamanında kaldırmak için çalışıyor olsalar da, tüm mesajlar incelenememektedir. Buna göre buraya gönderilen mesajların o kişinin görüşlerini yansıttığını ve yöneticilerin (kendilerine ait mesajları dışında) bunlardan sorumlu tutulamayacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

2-) Aşağılayıcı, kaba, ahlâk dışı, nefret dolu, tehditkâr ve kanunlarla çelişecek içerikler gönderemezsiniz. Bunları dikkate almamanız durumunda, duruma göre uyarı alırsınız veya siteden süresiz/süreli uzaklaştırılırsınız.

3-) Her mesajın IP adresi sorunları çözebilmek için kaydedilmektedir. Bu forumun adminleri, moderatörleri  ya da webmasterının, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz.

4-) Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında 3. şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgiler 3. şahıslara dağılırsa bundan webmaster, moderatör ya da adminleri sorumlu tutamazsınız.

5-) Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. E-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak ve şifrenizi yollamak içindir (ve unuttuğunuz zaman şifrenizi yeniden yollamak için).

6-) Foruma kişisel sorunlarınızı ve anlaşmazlıklarınızı taşıyamazsınız,  bunları forum dışı ortamlarda halletmeniz gerekmektedir.

7-) İmzalara, nicklere ve mesajlara müstehcen sözler veya herhangi bir reklam mahiyetinde link yazılamaz. Reklam haricinde link paylaşabilirsiniz.

8-) 3. kişileri itham edici mesajlar yazmak, mesajlarda umumi toplumun hassasiyetini taşıdığı meselelerde aşağılayıcı olmak, mesajlaştığı kişiyi küçük düşürücü ve hakaret içeren mesajlar göndermek yasaktır.

9-) Yöneticilerimiz her türlü rahatsızlığınıza ve kural dışı durumlara yetişmekte güçlük çekebilir bu yüzden moderatörlere bildir sistemimiz vardır. Mesajların sağ alt köşesinde bulunan moderatörlere bildir linkini tıklayıp durumu yöneticilere raporlamış olursunuz.

10-) Forum yöneticileri kurallara uymayan, gönderilen konularla ilgisi olmayan mesajları değiştirme, silme veya taşıma hakkına sahiptirler. Ayrıca, forumda yazılan mesajlar yöneticiler tarafından haber amaçlı olarak kullanılabilir.

11-) Kurallara uymayan, gönderdikleri mesajlardaki içeriklerde forum düzenine zarar veren ve diğer kullanıcıları rahatsız ettikleri saptanan kullanıcılar için forum yöneticilerinin cezai yaptırım uygulama hakkı bulunmaktadır. Haklarında cezai yaptırım yapılacak kullanıcılara süresi belli olmamakla birlikte yöneticiler tarafından her türlü cezai işlem yapılabilir.

12-) Forum kurallarının güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi durumunda bu konu altında mesaj ile bilgi verilecektir.


Ek Yasal Uyarı;

1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu'na göre internet üzerinden haberleşmede cezai müeyyideler getirilmiştir.

Buna göre;

Madde 125, 1. Fıkra:

"Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir."

Madde 125, 4. Fıkra:

"Ceza, hakaretin alenen işlenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır."


« Son Düzenleme: 06 Haziran 2017, 15:50:24 Gönderen: Admin »